Article image

www.edbms.pl – Największa wyszukiwarka baz danych online

2 min czytania
14.12.2014

Na początku IV Q br. DBMS uruchomiła największą wyszukiwarkę baz danych online www.edbms.pl. Unikalność wyszukiwarki polega na potencjale bazodanowym dostępnym do przeszukiwania (11 mln unikalnych rekordów), obecnie 90 (docelowo ponad 150) gotowych profilach klientów oraz liczbie i jakości kryteriów wyszukiwania (czy konsument posiada samochód? dom?, operator GSM, zakupy online, zainteresowania itp.).

Wyszukiwarka docelowo składać się będzie z kilku modułów funkcjonalnych. Na chwilę obecną został przygotowany pierwszy etap prac, który zakładał stworzenie narzędzia pozwalającego klientom na wyszukanie i zakup interesującej bazy danych. „Zgodnie z zapowiedzią, uruchomiliśmy największą na rynku wyszukiwarkę baz danych jako alternatywę dla tradycyjnego kanału dystrybucji” – mówi Tomasz Dziobiak, CEO w DBMS. „Mam nadzieję, że od teraz nasi klienci będą jeszcze szybciej docierać do swoich potencjalnych klientów. Wyszukiwarka DBMS to odpowiedź na zautomatyzowane procesy marketingowo-sprzedażowe.” – kontynuuje Dziobiak. „Istotnym jest fakt wzbogacenia w ostatnim czasie zasobów baz danych DBMS o dodatkowe unikalne dane pochodzące z bazy Acxiom. DBMS ma w planach dalsze przejęcia baz danych i konsolidację tego rynku, co dla naszych klientów oznacza dostęp do nowej, aktualizowanej i rotującej puli rekordów pochodzących z legalnych źródeł i posiadających rejestrację w Generalnym Inspektoracie Ochrony Danych Osobowych (GIODO)” – twierdzi Urszula Gradowska, Dyrektor Zarządzający w DBMS. „Dodatkowo DBMS na podstawie umów partnerskich jest Brokerem wielu ciekawych zbiorów, które czynią ofertę jeszcze bardziej pełną i kompleksową. Łącznie posiadamy dostęp do ok. 78 mln rekordów” – podsumowuje Gradowska.

Testy wyszukiwarki zostały przeprowadzone w połowie września br. Wzięło w nich udział ponad 50 reprezentantów firm z różnych branż i różnej wielkości. Wyszukiwarka została oceniona jako narzędzie intuicyjne i przyjazne dla użytkownika. Wszelkie zgłoszone usterki, związane głównie z wprowadzaniem słów kluczowych do wyszukiwani, zostały rozwiązane przez wykonawcę serwisu w ostatnim tygodniu.

Dodatkowo DBMS oferuje na stałe możliwość zgłaszania uwag przez użytkowników wyszukiwarki poprzez aplikację suggestera. “Naszym celem jest stała modernizacja serwisu i dostosowywanie jego funkcjonalności do potrzeb klientów” – dodaje Tomasz Dziobiak.